Новини України. 18 травня. Студентські та молодіжні організації оголосили дату майбутніх масових студентських акцій протесту.

Скоро студенти знову вийдуть на протест

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на заяву студентських організацій.

Причиною протестів студенти називають ту обставину, що навіть після переговорів з молоддю в проекті Закону “Про вищу освіту” Міністерства освіти і науки, молоді та спорту (МОНМС) залишилися норми, які істотно звужують як права студентів, так і права викладачів.

Представники ВМГО “Українська Асоціація Студентського Самоврядування” (УАСС), Громадського руху “Відсіч“, ініціативної групи викладачів Києво-Могилянської академії та ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) відзначили, що чергова серія студентських протестів – орієнтовно запланована на 25 травня – викликана ігноруванням студентських вимог при доопрацюванні міністерського проекту Закону в рамках спеціально створеної робочої групи МОНМС. 13 травня представник студентських та молодіжних організацій вийшов з цієї експертної робочої групи. Причина виходу полягає в тому, що в остаточному тексті проекту, представленому Міністерством, не врахована більшість вимог молоді, яка нещодавно влаштовувала масові студентські акції протесту.

“В остаточний міністерський текст чомусь увійшли найбільш одіозні норми проти яких нещодавно студенти влаштовували масові акції протесту”, – розповідає екс-член робочої групи МОНМС Антон Делікатний. – “Зокрема, міністерство включило до тексту проекту можливість збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час і на будь-яку суму.”

Під час прес-конференції спільно зі студентами виступили і представники викладацького корпусу, які розповіли про суттєве погіршення становища викладачів, до якого призведуть окремі пункти міністерського проекту закону “Про вищу освіту“.

Студенти нагадують, що міністерський проект продовжує бути “братом-близнюком” нещодавно відкликаного через студентських протестів законопроекту N7486-1. 31 січня в Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі зазначені студентські і молодіжні організації та їх регіональні партнери влаштували акції протесту проти прийняття законопроекту N7486-1 “Про вищу освіту”. 28 лютого в Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Миколаєві, Хмельницькому, Рівному і Сімферополі студентство вже протестувало проти всіх законопроектів “Про вищу освіту”, які містили норми, що дискримінують молодь. 10 березня молодь отримала результат: законопроект N7486-1 був відкликаний його авторами – сімома народними депутатами з головою найбільшої парламентської фракції на чолі, – мовиться повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.