Новини світу. 19 квітня. Турецька молодіжна жіноча організація “Платформа боротьби з жіночими злочинами” провела акцію протесту в центрі Анкари.

мітинг жінок, туреччина
Жінки Туреччини вимагають захисту від насильства

Маніфестантки вимагали покласти край насильству над жінками.

“Ми заявляємо, що злочини проти жінок є політичними і носять систематичний характер. Чинне правосуддя не вживає ніяких заходів для боротьби зі злочинами проти жінок”, – скандували учасниці акції.

До проведення заходу активісток спонукало вбивство туркені Айше Пашали і слідом за ним судовий розгляд. Жінка померла від 11 ножових поранень, завданих їй колишнім чоловіком. Турецький суд шокував громадськість тим, що не кваліфікував 26-сантиметровий ніж, що був знаряддям вбивства, як холодну зброю, що дозволяє вбивці уникнути тяжкого кримінального покарання, в тому числі довічного.

Загибла Айше Пашали вже стала символом боротьби зі злочинами проти жінок у Туреччині. Більшість учасниць акції, яка відбулася в Анкарі, тримали в руках саме її портрети, вимагаючи від влади ухвалення закону, що посилює покарання за злочини проти жінок.

Представниці молодіжної організації також заявили, що розраховують на розширення своїх рядів, у тому числі за рахунок чоловіків, однак більшість представників сильної статі, незважаючи на заклики маніфестанток, не виявили інтересу до подій.

За статистикою, жертвами насильства в Туреччині за останні вісім років стали близько п’ять тисяч жінок.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.