Новини світу. 5 квітня. Цієї весни варто обережніше ставитися до сонячних ванн, застерігають науковці зі Всесвітньої метеорологічної організації. Підстава – рекордне зменшення захисного озонового шару над Арктикою.

засмага, пляж
Експерти радять засмагати цього літа ще обережніше

Такого масштабного знищення озонового прошарку над Арктикою не було ще ніколи, заявляють фахівці Всесвітньої метеорологічної організації. Він скоротився найбільше за весь період від початку проведення регулярних спостережень, тобто з 1960-х років.

Як зазначається у повідомленні науковців, озоновий шар над Арктикою від зими до кінця березня цього року зменшився майже на 40%. Тож, там, де дрейфують арктичні повітряні маси, до земної поверхні проникає більше небезпечних ультрафіолетових променів. Досі це стосувалося насамперед скандинавських країн та інших регіонів поблизу Арктики, таких як Канада чи північні території Росії. Водночас навіть у Центральній Європі можуть бути фази посиленого ультрафіолетового опромінення, застерігають науковці.

Виснаження озонового шару – щита, який захищає життя на Землі від шкідливого рівня ультрафіолетових променів – досягло цієї весни в Арктиці безпрецедентного рівня через постійну присутність озоноруйнівних речовин в атмосфері і впливу дуже холодної зими на стратосферу”, – йдеться в заяві Всесвітньої метеорологічної організації.

Експерти радять обережніше ставитися до сонячних ванн, запобігати сонячним опікам, які можуть виникнути вже за 20 хвилин перебування під дією сонячних променів у небезпечних зонах. Насамперед варто дбати про захист дітей, наголошують науковці, водночас радячи звертати увагу на прогноз погоди та інформацію про індекс ультрафіолетового опромінення.

Озоновий шар у стратосфері слугує природним захисним фільтром Землі від шкідливих ультрафіолетових променів Сонця, що можуть спричиняти сонячні опіки, катаракту та рак шкіри. До його пошкодження призводять екстремально низькі температури на великій висоті і певні антропогенні забрудненння довкілля, насамперед ідеться про хлорфторвуглеці.

За матеріалами Німецька хвиля

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.