Новини України. 1 квітня. Третій Президент України Віктор Ющенко контролював справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, скільки міг.

Віктор Ющенко
Віктор Ющенко зробив все, що встиг

Про це він заявив в ефірі телеканалу ТВі, передає ЛІГАБізнесІнформ.

“Треба вітати такого роду кроки, як доведення до кінця справи Гонгадзе. У будь-якому випадку, чи мова йде  про сюжет п’ятирічної давності, чи про сюжет сьогоднішній”, – зазначив Ющенко.

“До 2005 року ми не мали ніякого прогресу ні в тому, хто його вбив, ні в тому, хто його замовив. І коли я прийшов, перша нарада з Генпрокуратурою у мене була присвячена п’ятьом справам, однією з них була справа Гонгадзе. Для мене це була справа честі”, – розповів Ющенко.

“Проходить два з половиною роки і ми в цій справі вперше приходимо до суду. Передаємо суду ту частину, яка стосується вбивць, висунули конкретне обвинувачення щодо цих людей, суд розглянув, кримінальне переслідування Генпрокуратурою задоволено, ці вбивці посаджені у в’язницю. І я б сказав, що за перші три роки ми справилися з першою частиною проблеми вбивства Гонгадзе: ми дізналися, слідством довели і судом прийняли рішення стосовно вбивць. І сьогодні не виникає питань, хто вбив Гонгадзе“, – додав він.

“Друге питання складніше. Воно, насамперед правове, але, з іншого боку, що не менш важливо – також і політичне. Хто стояв за цим убивством? За відсутності Кравченка, основного фігуранта цієї справи, без Пукача (а у нас тоді Пукача не було, ми отримали тільки за 7 або 6 місяців до кінця моєї каденції його явку), все, що стосувалося другої частини слідства “Хто стояв за вбивством”, скільки міг, я 3-4 місяці контролював”, – підсумував третій Президент.

При цьому він також зазначив, що “свідчення були досить щирими, а співпраця зі слідством була проявлена Пукачем досить повно, досить відкрито”.

Нагадаємо, Генпрокуратура порушила щодо Леоніда Кучми кримінальну справу. За словами першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна, Кучма підозрюється в перевищенні повноважень, дачі незаконних розпоряджень керівництву Міністерства внутрішніх справ, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.