Новини України. 27 квітня. Віктор Ющенко вважає, що харківські угоди з Росією 2010 року є “Переяславськими угодами” сучасності.

Віктор-Ющенко
Ющенко: сьогодні - день ганьби

Про це він заявив на з’їзді “Нашої України“, який проходить перед Верховної Ради.

“Я переконаний, що через деякий час нашої історії, день 27 квітня стане днем ганьби, тому що харківські угоди – це переяславські угоди, але в іншому віці”, – заявив Ющенко.

Переяславська угода була укладена у січні 1654 року в Переяславі між гетьманом Богданом Хмельницьким та козацькою старшиною з одного боку і посланцями російського царя з іншого. Вона ознаменувала приєднання гетьманської України до Росії. Гетьман і старшина погодилися присягнути царю як протектору, щоб заручитись його захистом від поляків і татар.

Остаточний договір представники обох сторін уклали в Москві в березні 1654 року (так звані “Березневі статті”). Він передбачав збережен­ня за козацькою Україною витворених форм правління, території, судочинства, армії, фінансової системи, територіально-адміністративно­го поділу, незалежності в проведенні внутрішньої політики тощо.

Водночас, суверенітет України частково обмежу­вався в царині зовнішньополітичної діяльності (заборонялися прямі стосунки з Річчю Посполитою і Портою), а також обов’язком виплачувати данину до московської скарб­ниці.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.