Новини світу. 1 квітня. Єврокомісія має намір запропонувати країнам Євросоюзу створити загальну антитерористичну службу за аналогією із загальною дипломатичною службою ЄС.

прапор ЄС, євросоюз
ЄС може створити нове відомство - антитерористичне

Виступаючи в Європарламенті, директор підрозділу Єврокомісії з питань боротьби з тероризмом Олів’є Лускс повідомив, що нове наднаціональне відомство може об’єднати під керівництвом координатора ЄС з боротьби з тероризмом Жиля де Кершова постійний комітет з питань внутрішньої безпеки (Cosi), структуру з координації діяльності правоохоронних органів країн ЄС (Eurojust), поліцейську службу ЄС (Europol), агентство з управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах держав ЄС (Frontex) і Європейський поліцейський коледж (Cepol), повідомляють РИА Новости.

За словами Лускса, до завдання антитерористичної служби ЄС входитиме моніторинг, аналіз та обмін “кризовою” інформацією між членами ЄС, який в даний час здійснюється на добровільній і неформальній основі.

При цьому експерт Єврокомісії підкреслив, що мова не йде про створення єдиної розвідслужби ЄС.

“У нас немає мандата, апетиту і перспектив для ведення розвідувальної роботи”, – сказав він, заявивши при цьому про готовність Єврокомісії зробити внесок і в цей проект, якщо країни ЄС видадуть мандат на його реалізацію.

З ініціативою створення розвідслужби ЄС виступили Австрія і Бельгія після терактів на приміських поїздах у 2004 році в Мадриді, але партнери по ЄС їх не підтримали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.