Новини світу. 18 квітня. Японські фахівці використовуватимуть роботів у ході ліквідації аварії на атомній електростанції “Фукусіма-1”.

роботи
Роботи допомагатимуть у ліквідації АЕС

Як повідомляє японський телеканал NHK, гусеничні роботи взяли радіаційні проби на першому і третьому реакторах АЕС.

Радіокеровані роботи вперше побували в приміщеннях аварійних енергоблоків у неділю, 17 квітня. Зокрема, вони взяли заміри на перших поверхах реакторів номер 1 і 3. Радіаційний фон на першому реакторі складав від 10 до 49 мілізіверт на годину, на третьому – 28-57 мілізіверт на годину.

У понеділок, 18 квітня, роботи мають відправитися на другий реактор, де їм також треба буде взяти відповідні проби. Про результати їх роботи поки не повідомляється.

Дані, отримані за допомогою роботів, дозволять ліквідаторам виробити план дій на пошкодженій АЕС. Зокрема, інженери намагаються з’ясувати, коли в пошкоджені ректори можна буде відправити людей для ліквідації наслідків аварії.

На даний момент рівень радіації в реакторах занадто високий для того, щоб відправляти туди фахівців, підкреслює компанія-оператор TЕРСО. Проте в Агентстві з ядерної безпеки Японії стверджують, що ліквідаторам вже можна перебувати в пошкоджених енергоблоках, але лише короткі проміжки часу. Японські чиновники обіцяють реалізувати початковий план із “холодної зупинки” АЕС протягом 6-9 місяців.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.