Новини світу. 1 квітня. Сили самооборони Японії спільно з військовослужбовцями США розпочали найбільшу операцію з пошуку людей, які зникли безвісті після землетрусу і цунамі 11 березня.

Масштабна пошукова операція розпочалася

Про це повідомляє японське агентство Kyodo.

У пошуковій операції, яка триватиме протягом трьох днів, задіяні 18 тисяч японських військових, 7 тисяч американських, і військовослужбовці Корпусу морської піхоти США. До пошукових робіт залучено 100 японських військових літаків і вертольотів, а також 50 кораблів. З американської сторони у пошуках задіяні 20 повітряних судів і 15 кораблів. Допомогу військовим надають пожежні, поліція, берегова охорона та інші оперативні служби Японії.

Операція повинна співпасти із закінченням весняного припливу. З відпливом рятувальники зможуть потрапити в досі недоступні райони, які були цілком затоплені через цунамі. Мова йде про берегові райони префектур Міягі, Івате і Фукусіма.

У той же час, за словами японської влади, пошукові роботи не торкнуться району Фукусіма в радіусі 30 кілометрів від однойменної аварійної АЕС. «Фукусіма-1» продовжує викидати в навколишнє середовище радіацію, тому знаходитися в цьому районі рятувальникам небезпечно для їхнього здоров’я.

Нагадаємо, що землетрус магнітудою 9 стався в Японії 11 березня. Він викликав сильне цунамі, яке змило цілі селища і міста. За офіційними даними на ранок п’ятниці, 1 квітня, зниклими безвісти вважаються 16451 чоловік. Кількість загиблих складає 11578 осіб. Крім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що призвело до аварії і витоку радіації.

Станом на 30 березня, в морській воді поблизу аварійної японської АЕС «Фукусіма» виявлено радіоактивний йод-131 в концентрації, що перевищує максимально допустимий рівень у 3355 разів.

Джерело ZN,ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.