Новини України. 15 квітня. Норма про декларацію реальних витрат державними чиновниками в Україну поки що не працює. Водночас офіційні доходи підказують, що представники влади можуть собі купити, виходячи зі своїх уподобань.

Cadillac Escalade
Міністр МВС Могильов офіційно заробив на півджипа

Так, Віктору Януковичу, відомому любов’ю до красивої обстановки, річних доходів, з яких сплачено податки, вистачить тільки на три люстри для клубного будинку в Межигір’ї. У грудні така розкішна 8-кілограмова люстра була придбана в резиденцію президента за 355 тис. грн, пише Фокус.

Правда, у підлеглих Януковича немає приводу для заздрості шефові. Згідно з податковою декларацією голова адміністрації президента Сергій Льовочкін виявився в 160 разів успішнішим від Януковича, заробивши 147 млн. грн.

Прем’єр-міністру Миколі Азарову, незважаючи на всі його прагнення, складно буде відчути себе середньостатистичним українцем. Дохід голови уряду в 217 разів більший, ніж середня зарплата типового українського працівника. Те ж саме стосується й автора пенсійної реформи, віце-прем’єра Сергія Тігіпка. Його задекларований дохід в 32,5 тис. разів більший, ніж мінімальна пенсія.

Ганні Герман довелося б працювати три роки, щоб зібрати на годинник, що красується в неї на зап’ясті. Річної зарплати радниці президента вистачить лише на третину дорогого годинника Frank Muller. На щастя, годинник Ганна Миколаївна отримала в подарунок, а в звітному податковому році закон не вимагав декларації держслужбовцями таких презентів.

Автор подарунка – Борис Колесніков, віце-прем’єр, що курирує Євро-2012 – може на свої доходи купити 23864 квитки на чемпіонат, причому на фінальні матчі. Квиток коштує 600 євро.

Глава МВС Анатолій Могильов, зібравши свої доходи за 2 роки, міг би уникнути торішнього скандалу і за власні кошти купити новенький Cadillac Escalade. У салоні авто коштує 842 тис. грн.

Міністр енергетики Юрій Бойко на річну зарплату може купити 19,5 тис. літрів бензину А-95 (якщо, звичайно, АЗС будуть дотримуватися ціни, встановленої Мінпаливенерго). А міністр аграрної політики Микола Присяжнюк на свій річний дохід в змозі зробити собі невеликий запас гречки – 100 тонн (за умови, що знайде її в продажу за обіцяні 14 грн за кілограм).

Юлія Тимошенко, яка полюбила гаджети від Apple, на свої скромні 258 тис. грн річних може купити 42 iPad, Арсеній Яценюк – розмістити свої військові гасла на 155 білбордах, Володимир Литвин – двічі за свій рахунок встановити в парламенті модернізовану систему Рада-3 з сенсорною кнопкою. Віце-прем’єр Андрій Клюєв міг би самостійно створити в Україні перший національний вітряний парк з 23-ома вітрогенераторами Eurowind-20 і не давати приватним компаніям бюджетних грошей на вітроенергетику.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник задекларував 848,7 тис. грн доходу. На ці гроші можна забезпечити кожну другу школу книгою «Історія України Михайла Грушевського» (95 грн/штука).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.