Новини України. 7 квітня. Щорічне послання президента України до Верховної Ради було беззмістовним і не дає відповіді на питання, як розвиватиметься країна наступного року і протягом усієї каденції цього глави держави.

Яценюк
Яценюк: президент сказав багато, але нічого по темі

Про це заявив народний депутат Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба “Фронту змін”.

“Термінів було дуже багато, але вони ніяк не в’язалися за змістом, не вкладалися в одну лінію. Президент зобов’язаний був підбити підсумки 2010 року, починаючи з економічного падіння, боргової ями, зростання безробіття, зростання цін і тарифів, повної і тотальної невизначеності в зовнішній політиці. І результатом цього виступу повинна була бути заява президента про те, що він прийняв рішення відправити уряд у відставку. Це був би зрозумілий посил. Але він цього не зробив”, – сказав лідер “Фронту змін”.

Президент, за його словами, повинен був визначити чіткі пріоритети: “Це послання президента, яке повинно було визначити стратегічні цілі на 2011 рік. Але він говорив багато і про все одразу. Не можливо за рік провести понад 20 реформ, про які сказав президент. Їх неможливо реалізувати навіть за всю каденцію президента. Саме тому послання голови держави повинно було містити чотири чітких цілі: про те, що президент і уряд буде робити протягом 2011 року”.

За словами Яценюка, серед основних речей, на які президент мав звернути увагу – боротьба з безробіттям в країні, дефіцит бюджету, боротьба з корупцією.

“І президент зобов’язаний був представити свій план подолання безробіття. Друге, скорочення дефіциту державного бюджету України, або сбалансування державних фінансів. Третє, реальна війна з корупцією і конкретний перелік документів, які президент вніс і вимагає від парламенту прийняти. Четверте – зовнішня політика: президент мав поставити завдання підписати угоду про асоціацію і отримати безвізовий режим з країнами ЄС. Я думаю, що на це президент повинен був налаштувати новий уряд. Але нажаль цього не відбулося. Він сказав про все і ні про що – будемо робити все і нічого”, – відзначив Арсеній Яценюк.

“Абсолютно зрозуміло, що після цього послання президента влада взагалі не буде знати, що робити. Вони не знали що робити 2010 року, тепер вони не будуть знати, що робити 2011”, – додав він.

Цілковита і повна невизначеність у посланні президента прозвучала, на думку лідера “Фронту змін”, щодо зовнішньої політики: “Ми йдемо до Брюсселя, але купуємо квитки до Москви. Ми підпишемо зону вільної торгівлі з Євросоюзом, але ще й вступимо в Митний союз з Росією, Білорусією і Казахстаном, а потім їх всіх до купи об’єднаємо. Я хочу побачити тих людей, які писали президенту це звернення, таке враження, що в них немає базового уявлення про те, що таке глобальна економіка, Митний союз та Зона вільної торгівлі з ЄС“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.