Новини політики. 2 квітня. Порушення кримінальної справи щодо екс-президента Леоніда Кучми в першу чергу має на меті покращити імідж президента Віктора Януковича та відвернути увагу від переслідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Януковича хоче підняти свій рейтинг

Про це в аналітичному огляді Центру східних досліджень (OSW, Варшава) зазначив аналітик Тадеуш Ольшанський.

Він відзначив, що справа щодо Кучми була порушена напередодні візиту Тимошенко до Брюсселя і відвернула увагу більшості оглядачів від цього візиту.

“Виразно видно, що дії проти колишнього президента були політично вмотивовані та мали на меті показати, що українська влада однаково суворо ставиться до представників опозиції та істеблішменту”, – відзначив експерт.

Ольшанський назвав безсумнівним те, що справа щодо Кучми має на меті покращити імідж Януковича на Заході, та, швидше за все, вона має “серйозніші довгострокові цілі”, які поки важко зрозуміти.

Серед версій, які обговорюються, аналітик виділив бажання влади відвернути увагу від економічних проблем в Україні і навіть прагнення особистої помсти Януковича за те, що Кучма погодився на перегляд результатів президентських виборів 2004 року.

На думку Ольшанського, колишньому главі держави не загрожує тюремне ув’язнення.

“З перспективи років видається певним, що майор Мельниченко… був лише фігурантом, а оприлюднення записів мало на меті скомпрометувати Кучму на міжнародній арені та послабити його внутрішню позицію”, – відзначив експерт.

Джерело УП