Новини України. 30 квітня. Янукович застосував право вето до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” і повернув його до Верховної Ради України зі своїми пропозиціями.

газовий лічильник
Янукович ветував закон про облік газу

Підставою для такого рішення стало те, що запровадження деяких положень Закону могло призвести до звуження прав громадян України на отримання належного енергопостачання.

Зокрема, в Законі недостатньо чітко врегульовано питання відповідальності газорозподільних організацій за своєчасне встановлення громадянам України приладів обліку газу.

Президент України не може погодитися з тим, що цю відповідальність перекладають на споживачів, які внаслідок несвоєчасного встановлення лічильників з вини організацій можуть бути позбавлені користування природним газом.

Крім того, деякі передбачені Законом терміни встановлення лічильників природного газу не можуть бути дотримані, оскільки вони вже минули.

У Законі також не враховано встановлене раніше прийнятими актами законодавства розмежування функцій між учасниками газового ринку відповідно до європейської практики.

У своїх пропозиціях Глава держави визначив заходи, які необхідно вжити для врегулювання зазначених вище питань, та запропонував відповідні зміни до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу“.

Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада ввела обов’язковий комерційний облік природного газу для всіх категорій споживачів з 2018 року.

За даними НКРЕ, станом на 1 березня 2010 року в Україні з 13,293 млн споживачів (населення) лічильниками газу оснащені 8,009 млн, або близько 60% газифіковуваного житла.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.