Новини здоров’я. 21 квітня. Якщо ви не курите і дотримуєтеся здорового способу життя, ризик розвитку ракових захворювань і хвороб серця у вас знижується на 50%, стверджують американські експерти.

Куріння, сигарета
Шкідливі звички вкорочують життя

 

Правильне харчування, фізична активність і нормальна вага, а також відсутність шкідливих звичок – найкраща профілактика хвороб серця і раку, показує дослідження американських вчених. Люди, які дотримуються цих порад і не курять, помирають від ракових та серцево-судинних захворювань у два рази рідше.

У дослідженні були проаналізовані дані опитування 1992 і 1993 років, в яких взяли участь 112000 чоловіків і жінок, які не курять. Всіх учасників оцінювали за параметрами Американського ракового суспільства, таким як індекс маси тіла, рівень фізичної активності, харчування і пристрасть до алкоголю.

Через 14 років учені порівняли дані аналізу з новою інформацією і прийшли до висновку, що люди, які дотримуються всіх рекомендацій, знижують ризик передчасної смерті на 42% у порівнянні з тими, хто веде неправильний спосіб життя.

Так, серед найбільш активних поборників здорового способу життя, ризик смерті від хвороб серця і судин був нижче на 58% у жінок, і на 48% у чоловіків, а ризик смерті від раку знижувався на 24% і 30% у жінок та чоловіків відповідно.

Цікаво, що ті, хто виконує рекомендації фахівців, однаково виграють, незалежно від того, курили вони раніше, чи ніколи не мали пристрасті до цієї шкідливої ​​звички.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.