Огляд преси. 20 квітня. Чорнобиль – є домінуючим питанням, на яке світ зверне увагу цього тижня в Украні, з огляду на 25-ту річницю аварії на АЕС та ядерну кризу в Японії.

Тиск на пресу в Україіні викликає тривогу - WSJ

Проте уваги також заслуговує ще одна тема, яка залишилася, як привид від радянського союзу, пише The Wall Street Journal у статті “Преса під пресом”.

“Минулої п’ятниці Браян Боннер, редактор англомовної газети Kyiv Post, був звільнений після того, як газета опублікувала відверте інтерв’ю з українським міністром продовольства і сільського господарства. Співробітники редакції застрайкували, вимагаючи відновити Боннера на роботі. Вони стверджують, що його покарали за безсторонню редакторську позицію щодо уряду Януковича“, – йдеться в матеріалі.

На думку видання, в Україні незалежність ЗМІ давно знаходиться під загрозою.

“На журналістів часто подають у суд політики, бізнесмени і злочинні угруповання Загадкові напади та вбивства нерідкі”, – пише газета.

На погляд видання, при владі Януковича ситуація значно погіршилася.

“За п’ять днів до звільнення Боннера усунули з посади редактора іншої української газети, мабуть, за публікацію критичної статті про президента”, – пише газета.

Сьогодні хабарництво в Україні завдає шкоди не тільки політичній системі, а й здоров’ю економіки, вважає газета.

“Обмеження роботи преси і свободи зібрань лише створюють ситуацію, де проблеми зріють у темряві”, – говориться в статті.

“Наростає відчуття, що в Україні є всі належні демократичні механізми, але всередині, як і раніше б’ється авторитарне серце”, – підсумовує видання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.