Новини світу. 30 квітня. Уряд сектора Гази, що знаходиться під контролем руху ХАМАС, заявив про свою готовність виконати умови угоди про примирення, досягнутої між палестинськими рухами ФАТХ і ХАМАС, і піти у відставку для формування нового єдиного кабінету.

Сектор Газа
Уряд сектора Гази пропонує мир

У середу, 27 квітня, високопоставлені делегації ФАТХ і ХАМАС під час переговорів із питань міжпалестинського примирення, за посередництвом Єгипту, досягли попередньої угоди щодо всіх спірних питань.

Сторони парафували документ про примирення, в якому йдеться про згоду провести вибори і сформувати новий уряд “національної згоди” з числа незалежних кандидатів-технократів. Саме підписання документа про примирення лідерами основних палестинських фракцій запланували наступного тижня в Каїрі.

“Мій кабінет готовий виконати все, що від нього вимагається, для здійснення цієї угоди, наш уряд усунув усі перешкоди і широко відкрив двері для цього важливого національного моменту”, – сказав в опублікованій в Газі заяві глава уряду анклаву Ісмаїл Ханія.

Глава Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуд Аббас і голова політбюро ХАМАС Халед Машааль мають намір бути присутніми на церемонії підписання угоди.

Вони зустрінуться особисто вперше з 2007 року, коли ісламістський рух захопив владу в секторі Газа, витіснивши на Західний берег річки Йордан силові структури, лояльні ПНА і руху ФАТХ на чолі з Аббасом.

Ханія побажав, щоб інші палестинські угрупування також підписали угоду, закликавши палестинський народ згуртуватися навколо цієї угоди і підтримати його.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.