Новини політика. 2 квітня. Законопроект про мови в Україні, внесений до парламенту представниками Партії регіонів і комуністів, є антиконституційним і антиукраїнським.

Валентин Наливайченко
Валентин Наливайченко

Про це заявив голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко в ефірі програми «Шустер Live» у п’ятницю, 1 квітня.

Він підкреслив: «Цей закон суперечить Основному закону, тобто ці сили в українському парламенті себе поставили поза Конституцією. Про це говорять і висновки Венеціанської комісії ».

Наливайченко також звернув увагу, що такий законопроект не тільки не об’єднує, а розколює країну.

«Мова – це державотворчий засіб, засіб об’єднання країни, нашого майбутнього, а три політичні сили чомусь внесли в парламент абсолютно протилежний законопроект, який зіштовхує людей», – сказав він.

Разом з тим голова політради «Нашої України» переконаний, що всі мови в Україні мають бути захищені і підтримані, щоб діти могли вільно спілкуватися в сім’ях і мали достатню кількість підручників у школах.

«Замість цього влада не тільки не підтримує мови, але і закриває школи, позбавляє дітей майбутнього, незалежно від того, якою мовою в них викладають», – підкреслив В. Наливайченко.

Нагадаємо, законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 7 вересня 2010. Їм визнається українсько-російська двомовність і допускається вільне функціонування російської мови, зокрема, в діловодстві, законодавстві та освіті.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.