Новини світу. 5 квітня. Лівійська влада погодилася обговорити реформи в країні, але тільки за умови, що Муаммар Каддафі залишиться при владі.

Муаммар Каддафі
Лівійська влада не погоджується на відставку Каддафі

Про це заявив журналістам представник лівійського уряду Муса Ібрагім.

Він повідомив, що політична система в країні “може служити предметом обговорення”. Крім того, Ібрагім заявив, що влада Лівії готова “організувати і вибори, і референдум”, проте майбутнє Каддафі як лідера країни обговоренню не підлягає.

Ібрагім підкреслив, що тільки Каддафі може “очолити будь які демократичні перетворення” в країні, так як служить гарантом “єдності народу Лівії“.

Нагадаємо, що 4 квітня повстанці відкинули пропозицію синів Каддафі про переговори. Ймовірно, діти лідера джамахірії розробили план відсторонення батька від влади і переходу Лівії до демократичних реформ. Повстанці заявили, що не сприймають такого варіанту розвитку подій, коли при владі залишиться хто-небудь з родини Каддафі.

Крім того, 4 квітня повстанці заявили, що практично витіснили лояльні до Каддафі війська з нафтоналивного порту Брега, бої за який тривали кілька днів. Однак, за останніми даними, перевага знов на боці проурядових військ.

Громадянська війна в Лівії почалася в середині лютого 2011 року. 19 березня в конфлікт втрутилися сили міжнародної коаліції. Вони діють у відповідності з резолюцією Ради безпеки ООН від 17 березня, яка дозволяє застосовувати “всі необхідні заходи” для захисту мирного населення країни від прихильників режиму Каддафі. 31 березня командування військовою операцією в Лівії перейшло до НАТО.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.