Новини економіки. 15 квітня. Національна комісія з регулювання зв’язку (НКРЗ) почала переговори з мобільними операторами, щоб скасувати “нульові” тарифи всередині мережі.

мобільний
НКРЗ хоче скасувати нульові тарифи

Голова комісії Петро Яцук каже, 90% дзвінків люди роблять на номери свого оператора. На “чужий” телефонують рідше, бо це дорожче. Така ситуація штучно обмежує розвиток ринку мобільного зв’язку.

“Торік з операторами узгодили, що нульових ставок усередині мережі не буде. Зараз ведемо переговори, щоб вони виконали обіцянки”, — говорить Яцук.

За новими правилами, телефонувати на “чужий” оператор стане дешевше.

Компаніям мобільного зв’язку ця ініціатива не подобається. Кажуть, безкоштовного зв’язку немає. Скажімо, за “нульовий” Life треба платити 35 грн на місяць.

“Так звані “нульові” тарифи базуються на щомісячній абонплаті. Це не безкоштовний зв’язок, а абонемент на певну кількість хвилин”, — пояснює Оксана Рудюк із компанії Life.

“У кожної послуги є ціна, — запевняє Вікторія Рубан із МТС. — Але послуги мобільного зв’язку — не ковбаса. Вони мають складну структуру: кожен тарифний план складається з набору компонентів. Їх вартість і враховують у ціні. Що може дати ця ініціатива? Лише скасування вигідних умов, до яких звикли користувачі”.

Якщо НКРЗ доб’ється свого, дзвінок зі стаціонарного на мобільний теж подорожчає.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.