Нвини економіки. 2 квітня. Міністерство соціальної політики готує законопроект щодо легалізації зарплати і робочих місць, який може наробити шуму не менше, ніж пенсійна реформа.

Українців хочуть притиснути ще більше

Діяти будуть адміністративними методами. І, можливо, дуже жорстко. За виплату зарплати в конвертах пропонується позбавляти волі на строк до п’яти років.

Судячи по законопроекту, виконання трудового законодавства стане не менш ретельно перевіряється, ніж сплата податків. Правом перевіряти будуть наділені податкова служба, КРУ, Пенсійний фонд і навіть чомусь органи ліцензування.

Згідно з попередніми розробкам, за використання найманої праці без оформлення трудових відносин керівнику загрожує позбавлення права займати керівні посади (займатися підприємницькою діяльністю) на термін до десяти років.

За виплату винагороди без нарахування та сплати податків і зборів або виплату зарплати в розмірі меншому, ніж мінімальна зарплата, – штраф від 500 до 700 неоподатковуваних податком мінімумів. Те ж саме, але повторно – від 700 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Для цілей соціального страхування (пенсійне, «безробітне», «непрацездатне») та обчислення податку на доходи фізосіб вводиться середня індикативна зарплата. Застосовується вона виключно під позабюджетну сферу.

«Середня індикативна заробітна плата не може бути менше встановленої законом мінімальної заробітної плати, збільшеної на відповідний коефіцієнт для окремих категорій працівників, зокрема, для перших керівників підприємств, установ і організацій такий коефіцієнт дорівнює 3, для головних бухгалтерів – 2,5, для працівників – 1,5, для фізичних осіб-підприємців – 1».

Держінспектори праці наділяються правом «безперешкодно без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення власника або уповноважених ними органів … а також робочі місця працівників, розташовані поза цими приміщеннями …»,« ознайомлюватися з оригіналами та отримувати копії» незліченної кількості документів, задавати питання і отримувати «необхідні роз’яснення, звіти, матеріали, іншу інформацію», вносити приписи про усунення порушень, вимагати у фізосіб, які містяться у виробничих, службових, адміністративних приміщеннях, документи, що засвідчують особу, «проводити кіно-, фото-і звукофіксацію як допоміжний засіб для встановлення фактичного допуску до роботи працівника».

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.