Новини світу. 16 квітня. Сили лівійського лідера Муаммара Каддафі використовують касетні боєприпаси при обстрілі міста повстанців Місрата на сході країни, говориться на сайті правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

касетні бомби
Конвенція ООН заборонила такі бомби

Влада багатьох країн світу заборонила використання такого типу боєприпасів, приєднавшись до Конвенції ООН із касетних боєприпасів, яка набула чинності 1 серпня 2010 року. На сьогоднішній день 108 країн приєдналися до конвенції, 52 з них вже ратифікували її.

Як йдеться у повідомленні HRW, представники цієї організації в ніч на четвер стали свідками застосування силами Каддафі кластерних бомб у житлових районах Місрати як мінімум три рази. Фахівці досліджували залишки бомб і встановили, що це касетні артилерійські снаряди іспанського виробництва MAT-120 калібру 120 міліметрів.

“Це жахливо, що Лівія використовує цю зброю, а особливо в житлових кварталах. Вони (бомби) представляють величезну небезпеку для мирних жителів як під час їх застосування через невибіркову природу ураження, так і після, тому що всюди залишаються небезпечні елементи, що не розірвалися”, – повідомив глава підрозділу HRW із питань озброєнь Стів Гус (Steve Goose).

Снаряд MAT-120 в повітрі розпадається на 21 елемент, який вражає, та розривається при контакті з об’єктом і здатний на великій відстані вражати як людей, так і бронетехніку.

Влада Лівії спростовує використання подібних снарядів. “Нехай спочатку доведуть це”, – заявив представник лівійського уряду Муса Ібрагім (Mussa Ibrahim).

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.