Новини світу. 11 квітня. Франція. Французькі мусульманки з понеділка не зможуть з’являтися у громадських місцях і на вулиці в одязі, що закриває обличчя, під загрозою штрафу в 150 євро.

Від сьогодні французьким мусульманкам заборонено ходити між людей у паранджі

Відповідна законодавча заборона набуває чинності з сьогоднішнього дня, повідомляє РІА “Новости”.

За даними французьких ЗМІ, у Франції нікаб – арабський варіант жіночого мусульманського одягу, який залишає видимими тільки очі жінки, – носять близько двох тисяч мусульманок. З понеділка вони не мають права з’являтися з закритим обличчям в громадських місцях, під якими маються на увазі, зокрема, вулиці, парки, пляжі, магазини, ресторани, театри, вокзали, адміністративні та освітні установи, лікарні, музеї, бібліотеки, спортзали і громадський транспорт .

При цьому мусульманок не обмежують у носінні бурки, нікабу і паранджі в будинку, в готельних номерах, в приміщеннях закритих асоціацій і на підприємствах. Можна носити закриваючий обличчя одяг у культових місцях і поруч з ними, на релігійних процесіях і під час театральних вистав.

За порушення заборони накладається штраф, який може досягати 150 євро, причому штрафувати порушниць буде місцевий суд. Крім того, їх можуть зобов’язати пройти курси добропорядного громадянина – ця додаткова міра покарання була введена в 2004 році, щоб нагадати порушникам норми цивільного рівності та поваги до людської гідності.

Якщо ж з’ясується, що носіння закриваючого обличчя одягу в громадському місці було нав’язано порушниці третьою особою, то цю особу можуть засудити до року тюремного ув’язнення і до 30 тисяч євро штрафу. Примус до цього неповнолітніх карається двома роками в’язниці і 60 тисячами євро штрафу.

Співробітники громадських служб можуть не впустити порушниць в громадські місця, а тим, хто вже знаходиться в публічному місці з закритим обличчям, рекомендувати відкрити обличчя або піти. При цьому діяти потрібно виключно силою переконання. У разі відмови співробітник повинен викликати поліцію, яка складе протокол про правопорушення.

У Франції цей захід не зустрів серйозної критики. Опозиційна Соціалістична партія Франції також засудила носіння “повної вуалі”, але виступала за її заборону лише в громадських приміщеннях, а не на вулиці.

“Французька рада мусульманського культу” (ФСМК) також не критикує цю ініціативу, вважаючи зобов’язання носити “повну вуаль” буквальним прочитанням Корану, а не дійсним релігійним розпорядженням.

Юридичним результатом заборони, на думку фахівців, можуть стати звернення до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі. При цьому у незадоволених є надія виграти справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.