Новини технологій. 16 квітня. Вчені створили першу тривимірну карту стародавнього міста індіанців майя.

місто майя
Місто майя тепер у 3D

У ній знайшлося місце для піраміди, астрономічної обсерваторії, ритуальних споруд, житлових районів, площ.

Прогулятися по древньому місту майя в Центральній Америці сучасній людині дуже непросто. Мало того що міста залишаються занедбаними сотні років, їх ще й поглинає щільний шар бурхливої ​​тропічної рослинності. Це робить навіть професійні археологічні дослідження таких пам’ятників надзвичайно складними – іноді археологи навіть вдаються до методів дистанційного дослідження древніх міст, перш ніж почати розкопки.

Однак завдяки все тим же сучасним високим технологіям місто майя можна побачити, не встаючи з крісла перед екраном монітора.

Американські вчені створили тривимірний макет монументальних будівель поселення Кам’яна Голова. Саме поселення знаходиться у важкодоступних джунглях Гватемали.

Тривимірна модель відтворює розташування і розмір головних споруд міста, а також особливий архітектурний стиль, притаманний майя. Піраміда висотою 21 метр, астрономічна обсерваторія, ритуальний майданчик, міські площі і будинки, де жили шановні представники міста, – головні визначні пам’ятки віртуальної екскурсії.

Карта не тільки правильно відтворює положення рукотворних об’єктів, але і вписує їх у реальний ландшафт пагорбів і долин сільськогосподарського регіону на півночі Гватемали.

Цивілізація майя досягла свого розквіту в так званий класичний період (200 р. до н. е. – 900 р. н. е.).

Індіанці побудували монументальні міста, в яких жили десятки тисяч людей. Володарі майя могли дозволити собі великі палаци, храми-піраміди.

Політичне та економічне життя в цей період також була складним і багатим.

Кам’яна Голова (Хольтун мовою майя) – невелике містечко передкласичного періоду (600 р. до н. е- 250 р. н. е). У ньому проживали близько 2 000 людей, розташовувалося за 35 км від міста Тікаль – столиці одного з найпотужніших царств майя. Вивчаючи невелике древнє місто, археологи сподіваються зрозуміти, як жили майя того часу (класичний період відомий краще, ніж передкласичний). Вчених цікавлять торгові маршрути і племінні союзи, роль релігії в розвитку політичної влади, а також шлях утвердження монархічної системи та її еволюція.

Археологи виявили в Кам’яній Голові (зараз місто знаходиться на території невеликої ділянки джунглів, оточеного сільськогосподарськими землями) близько 100 будівель.

Розмір Кам’яної Голови– 1 км у довжину і близько 500 м у ширину. Головна визначна пам’ятка міста і його тривимірної моделі – східчаста піраміда. Вона орієнтована рівно по лінії північ-південь, поруч розташовані вузькі довгі будівлі обсерваторії.

Археологи вважають, що, подібно як Стоунхендж в Англії, цей комплекс будівель допомагав хліборобам орієнтуватися в порахроку.

Обсерваторія допомагала чітко фіксувати дні сонцестояння, коли пора або садити рослини, або збирати врожай. Одночасно це була і релігійна споруда: люди, які володіли таємницею будівлі, могли переконати своїх родичів, що вони не передбачають, а контролюють зміну пір року. Поруч з цим комплексом розташовуються житлові будинки, в яких жили високопоставлені сім’ї, а можливо, і монархи: королівська влада зародилася саме в цей період.

З іншого боку міста розташувалася ще одна визначна пам’ятка – три піраміди заввишки близько трьох метрів кожна, які стоять на 18-метровому постаменті. Вчені вважають, що це ритуальне місце символізує сюжет із міфології майя – три камені, які були поставлені богами, щоб створити перший будинок і перший осередок, тобто принести людям цивілізацію.

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.