Новини світу. 11 квітня. Єгипет. Військовий суд Єгипту засудив блогера Майкеля Набіля Санада до трьох років ув’язнення за критику сил армії, які перебувають при владі в Єгипті з моменту відставки Хосні Мубарака.

В Єгипті з'явився перший політзек нової влади

Про це повідомляє повідомляє сайт «Репортери без кордонів» з посиланням на адвоката.

«Ми були дуже здивовані почути, що Набіля засудили до трьох років в’язниці», – цитує агентство адвоката Гамаля Ейда, який очолює Арабську мережу інформації з прав людини.

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» вже назвала Санада «першим в’язнем совісті нового уряду».

«Методи роботи єгипетських військових не сильно змінилися з моменту падіння режиму Мубарака», – йдеться в офіційній заяві генерального секретаря організації Жана-Франсуа Жільярда, опублікованому на сайті «Репортерів без кордонів». За його словами, вирок демонструє, що військових у Єгипті все ще не можна критикувати. Він також зазначив, що «критика армії та інших державних структур повинна стати можливою» в Єгипті, який став на шлях демократичного розвитку.

25-річний Санада був арештований у ніч на 28 березня. Блогеру ставиться «образу військових установ і розповсюдження свідомо помилкової інформації про них», а також «порушення громадської безпеки».

Військові прийшли до влади в Єгипті після вимушеної відставки президента країни Хосні Мубарака, якій передували масові народні виступи. Нові влада обіцяє провести парламентські і президентські вибори в цьому році.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.