Новини України. 18 квітня. У вівторок у Києві відбудеться велика конференція країн-донорів, де збиратимуть гроші на зведення нового укриття над зруйнованим блоком Чорнобильської АЕС.

реактор, Чорнобильська АЕС
Завтра назвуть суму фінансування "Укриття" від країн-донорів

Українська сторона сподівається, що донори виділять на завершення будівництва більше 800 мільйонів гривень. Сама ж Україна подвоїла свій внесок до Чорнобильського фонду “Укриття”.

Київська конференція донорів, після Нью-Йоркської та Берлінської, буде третьою зустріччю країн-донорів, які фінансують зведення нового безпечного конфайменту на Чорнобильській АЕС. У вівторок лідери “великої вісімки” та впливові міжнародні організації повідомлять, скільки коштів вони зараз готові виділити у Чорнобильський фонд “Укриття”.

У Європейському банку реконструкції та розвитку, який адмініструє кошти у фонді, вже знають конкретну суму пожертв на добудову конфайменту, втім допоки її не розголошують, бо донори просили про сувору конфіденційність, повідомляє Deutsche Welle.

“Країни-донори не відмовляються від своїх заявок. Вони готові зробити серйозні вклади. У нас позитивні очікування, бо це ж історичний момент”,- сказав провідний радник ЄБРР Антон Усов.

За його словами, для завершення будівництва потрібно 740 мільйонів гривень.

Натомість Європейська Комісія вже готова виділити у Чорнобильський фонд “Укриття” більше 100 мільйонів євро. ЄБРР готовий виділити на чорнобильські проекти 120 мільйонів євро, або не менше 25% коштів, які зберуть інші донори. Свою фінансову участь у наповнені фонду висловили також США, Німеччина, Чехія та Японія.

Україна також збільшить свій вклад у Чорнобильський фонд у два рази і за три роки виділить на чорнобильські проекти 104 мільйони доларів. Це при цьому, що протягом останніх тринадцяти років Україна не виконала свої зобов’язання щодо фінансування фонду “Укриття”, не доплативши туди близько 2 мільйонів доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.