Новини України. 28 квітня. Експерти відзначають зростання протестних настроїв серед населення.

Скоро в Україні може відбутися протестний вибух

“Упевнений, якщо будуть продовжуватися необдумані дії влади, то неконтрольований соціальний вибух може стати реальним у майбутньому нашої країни”, – зазначив президент аналітичного центру “Відкрита політика” Ігор Жданов.

На його думку, на даний момент в народі і в опозиції немає лідера, який міг би очолити протестні настрої населення. У той же час, відповідно до наведеної Ждановим статистикою, у жовтні 2010 року 35% опитаних громадян були готові терпіти матеріальні труднощі для збереження мирної ситуації в країні, а в квітні 2011 року ця цифра вже становить 23%. На його думку, дії влади стимулюють невдоволення громадян у всіх соціальних прошарках. Серед таких дій – підвищення вартості житлово-комунальних послуг, зростання цін, збільшення податкового навантаження та інші.

З наростанням невдоволення у всіх соціальних верствах населення згодний голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“Напруга зростає у всіх шарах … Зараз стоїть питання: хто зможе організувати ці протестні настрої в правильному руслі”, – сказав він.

У той же час, керівник освітніх проектів Центру досліджень суспільства Інна Совсун зазначила, що протести в Україні вже зараз проходять досить активно. Зокрема, за даними центру, в середньому в Україні проходить 8 протестних дій у день, що є високим показником. Пік протестних настроїв у 2010 році був зафіксований в жовтні-листопаді. Також Совсун зазначила різке зростання репресивних дій проти протестуючих в кінці минулого року.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.