Новини України. 5 квітня. Національна комісія з питань регулювання зв’язку обговорює можливість введення граничного тарифу на послугу широкосмугового доступу в інтернет.

кабель, інтернет
НКРЗ встановить граничний тариф на послуги Інтернету

Про це повідомляє «Комерсант Україна» з посиланням на власні джерела.

В понеділок Нацкомісія регулювання зв’язку оприлюднила пріоритети діяльності на 2011 рік. Серед них розробка нового переліку загальнодоступних телекомунікаційних послуг, тарифи на які регулюються державою, відзначає видання.

Сьогодні до таких послуг відносяться місцева фіксована телефонія, підключення стаціонарного телефону і таксофонний зв’язок. Як повідомило газеті джерело в комісії, регулятор обговорює можливість розширення цього переліку.

«Є європейська практика, коли держава гарантує громадянам доступ в інтернет на певній швидкості, ми обговорюємо такий варіант у нас», – зазначив чиновник.

Введення державних тарифів на інтернет може істотно обмежити плани операторів на розвиток послуг в невеликих містах і селах. Зараз різниця у вартості послуг у таких населених пунктах і столиці може становити до 100% – так компанії компенсують витрати на інвестиції в мережу. В якості альтернативи регулятор пропонує повернутися до ідеї зі створенням Фонду універсальних послуг (ФУП), який раніше планувалося створити для компенсацій витрат «Укртелекому» на місцеву телефонію.

«Розширення переліку послуг має переконати учасників ринку в тому, що фонд потрібний. Різні оператори зможуть отримувати компенсації з фонду, якщо регульовані тарифи будуть нижчі за собівартість», – додало джерело в комісії.

Втім, учасники ринку вважають, що фонд як і раніше потрібний тільки «Укртелекому».

«Ідея з широкосмуговим доступом як універсальною послугою дійсно могла б бути цікавою для суспільства. На тендері визначався б оператор, який би протягнув у віддалені села інтернет і отримував би потім компенсацію», – припускає заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.