Новини України. 20 квітня. В Україні спостерігається ситуація “політичного вакууму”, коли влада втрачає довіру громадян, але рейтинг опозиції також не зростає.

Ірина Бекешкіна

Про це розповіла директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

Як повідомляє ЛігаБізнесІнформ, Бекешкіна навела приклад недавнього соцдослідження, за результатами якого провладні політичні сили підтримують 23% українців, опозиційні – 18%, тоді як 40% респондентів не підтримують ні тих, ні інших.

“Я б сказала, що це тиха політична криза – політики взагалі втратили довіру. Раніше, якщо не довіряли владі, то хоч якось росла опозиція, а зараз цього немає. Такий ось політичний вакуум”, – сказала вона.

На питання, хто може заповнити цей вакуум ближче до виборів, Бекешкіна відповіла:

“Важко сказати. Тут може бути чи тиха апатія, або протилежна реакція – неконтрольований вибух. Тому що нових фігур, які викликали б довіру суспільства, просто немає”.

Експерт також висловила думку, що Янукович “намагається вибудувати нову модель спілкування з суспільством за принципом “вождь – маса” ,”добрий цар – погані бояри”. “У всьому винна, і це було видно з його послання до Верховної ради, бюрократія, яка гальмує, не дає і інше. Ситуація з підприємницьким Майданом дуже показова: прийшов цар – і все вирішив. Але цар не може вирішувати все. Справа царя – створити працюючі, функціонуючі механізми. У нас ці механізми заїдають”, – сказала Бекешкіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.