Новини світу. 12 квітня. Палестинці технічно готові до створення власної незалежної держави.

Палестина може почати будівництво власної держави - ООН

Про це йдеться в доповіді, опублікованій сьогодні спеціальним координатором ООН з близькосхідного мирного процесу Робертом Серрі.

Як наголошується в документі, “у шести сферах, в яких ООН найбільш задіяна, можливості (палестинського) уряду зараз достатні для того, щоб функціонувати на рівні держави”.

Моніторинг вівся в таких сферах, як: державне управління, дотримання законності і прав людини, умови життя, освіта і культура, охорона здоров’я і соціальний захист, інфраструктура і водопостачання.

Серрі зазначив, що зараз настав “доленосний період, оскільки ми наближаємося до вересня 2011 року, встановленого як межа, до якого інститути Палестинської національної адміністрації повинні бути підготовлені до державності”.

При цьому, зазначив він, ця ж дата намічена і для досягнення між Ізраїлем і палестинцями “довгострокової угоди про створення палестинської держави, що живе у мирі з Ізраїлем“.

У зв’язку з цим спецкоординатор ООН підкреслив “нагальну потребу відновлення палестино-ізраїльських мирних переговорів на основі принципу створення двох держав для двох народів, якщо ми хочемо в вересні звести воєдино роботу з державного будівництва з політичним рішенням”. Він також закликав Ізраїль “ослабити окупаційні заходи у світлі останніх досягнень ПНА“.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.