Новини України. 15 квітня. Крим. В Криму затримали Омара Бекаева, більш відомого в кримінальних колах як Омар Уфимський.

Жорстокий злочинець понад два роки тікав від в'язниці

Операцію з його затримання проводили співробітники Управління карного розшуку, сектору карного розшуку та сектору відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Феодосійського міського відділу Головного управління МВС України в АРК.

Як повідомили у відділі зв’язків з громадськістю кримського главку МВС, Омар Уфимський був затриманий напередодні в Феодосії. Він перебував в розшуку з жовтня 2008 року, як засуджений за скоєння злочинів, передбачених статтями 126 ч. 2 п.п. «А», «в», «г», «з», 163 ч.3 п. «б» КК РФ (викрадення людини групою осіб за попередньою змовою, із застосуванням насильства, небезпечного для життя, із застосуванням зброї з корисливих спонукань , вимагання із метою отримання майна в особливо великому розмірі).

Згідно з документами, наданими російськими колегами, громадянин Бекаєв в липні 2004 року вступив у злочинну змову з п’ятьма спільниками, спрямований на вимагання грошових коштів у громадянки Росії Б.

20 липня 2004 у відповідності з розробленим планом жінка прийшла в ЗАТ «Республіканський банк», розташований в будівлі «Даєв Плаза» за адресою: м. Москва, Даєв провулок, головою правління якого був Бека, нібито для переговорів.

В одному з кабінетів «Республіканського банку» злочинці чинили на потерпілу психологічний тиск, погрожуючи їй вбивством і вбивством її сина, демонструючи пістолет і ніж, протягом семи годин насильно утримували її та незаконно вимагали передачі їм 1 мільйон 600 тисяч доларів США.

У ході вимагання у жінки були викрадені документи, паспорт, ключі від квартири, стільниковий телефон, готівкові грошові кошти, ключі від автомашини «Мерседес». Домагаючись згоди на передачу грошей, потерпілу били, їй було завдано численні тілесні ушкодження. У результаті вчиненого на потерпілу психологічного і фізичного впливу, побоюючись за своє життя і за життя сина, жінка підписала договори позики та написала розписки в одержанні грошових коштів на загальну суму 1 мільйон 600 тисяч доларів США.

Після цього її вивезли в заміський будинок, розташований на хуторі Рожнівка Одінцовського району Московської області, де протягом двох діб утримували під охороною, з зав’язаними руками, поки злочинцями не були отримані грошові кошти.

4 вересня 2008 за дані злочини Бекаєв був засуджений Міщанським районним судом м. Москви до 7 років 6 місяців позбавлення волі зі штрафом п’ятсот тисяч рублів в дохід держави з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму. У зв’язку з тим, що Бекаєв на оголошення вироку в судове засідання не з’явився, у цей же день суддею Міщанського районного суду Москви він був оголошений у розшук.

13 квітня 2011 Омар Уфимський затриманий в порядку статті 106 КПК України і поміщений в ІТТ Феодосійського міського відділу Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим.

14 квітня 2011 у Феодосійському міському суді Автономної Республіки Крим розглядається питання про обрання стосовно майна, що у міждержавному розшуку Бекаева запобіжного заходу у вигляді тимчасового арешту строком до 40 діб до отримання Генеральною прокуратурою України вимоги Генеральної прокуратури РФ про його видачу правоохоронним органам Росії для притягнення до кримінальної відповідальності.

Джерело ПН