Новини України. 22 квітня. Харків. Міжнародний благодійний фонд “Фонд Олександра Фельдмана” планує побудувати під Харковом притулок для бездомних тварин.

В Харкові побудують притулок для бездомних тварин

Притулок буде на території занедбаного в 90-і роки дитячого табору “Сонячна галявина” (в районі с. Черкаська Лозова Дергачівського р-ну). Розплідник планується створити в рамках благодійного проекту “Стоп дурість! Стоп жорстокість! Стоп байдужість!” фонду Фельдмана.

Як повідомила 21 квітня журналістам менеджер цього проекту Євгенія Дудка, зараз організатори займаються проектуванням притулку. У фонді додали, що спочатку він буде розрахований на 100 тварин, в основному собак.

“Ми створимо для них відповідні умови, в притулок будуть приходити волонтери, які зможуть брати посильну участь у допомозі тваринам”, – відзначила  Дудка.

За її словами, проект “Стоп дурість!” стартував в 2010 р. і спрямований на комплексне вирішення проблеми бездомних тварин в Україні. У його рамках проходить благодійна акція “Знайди друга!”, Покликана знайти тваринам господарів. 12 лютого стартував виїзний етап цієї акції: бездомні тварини, як правило, щенята, вивозяться за межі Харкова, де їх пропонують взяти жителям області.

“Ми дуже раді, що жителі як районних центрів, так і сіл – дуже добрі люди, вони активно беруть тварин. За останні три місяці знайшли господарів близько 50 бездомних тварин”, – відзначила Дудка.

За її словами, притулок для бездомних тварин буде складовою єдиного екопарк, де вже діє контактний зоосад. Він створений зусиллями АТ “Концерн” АВЕК і К ° за ініціативою народного депутата України Фельдмана.

У фонді “SQ” повідомили, що в зоосаді практично в природних умовах живуть понад 200 тварин різних видів: звичайні вівці, осли, поні, індики, гуси, білки, кролики, а також екзотичні тварини – північноамериканські лами, південноамериканські носухи, індійські павичі, камерунські кози і амурські тигри. З усіма, крім останніх, можна вільно поспілкуватися – погладити, погодувати, потримати на руках, погратися. Тварини живуть у відкритих вольєрах. Доглядають за вихованцями фахівці з профільною, в основному ветеринарною, освітою. Крім безпосередніх обов’язків вони також займаються розробкою навчально-методичної бази для занять з юними натуралістами та створенням інтернет-сайту проекту для залучення до роботи волонтерів. Основне завдання зоосаду – відродження юннатсько руху і прилучення молодого покоління до екологічних видів пізнавального відпочинку. Реалізувати її планується, в тому числі, за допомогою організації безкоштовних екскурсій для вихованців інтернатів та учнів загальноосвітніх шкіл.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.