Новини України. 5 квітня. В Києві зупинили експлуатацію 156 ліфтів через незадовільний стан.

ліфт
За незадовільний стан ліфтів штрафують

Про це повідомляє прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.

Багато ліфтів в столиці є “морально застарілими”.

“Технічний стан більшості таких ліфтів та будівель, де вони встановлені, не може у повному обсязі гарантувати їхню безпечність та надійність під час експлуатації, і, як наслідок, за матеріалами обстежень державні інспектори протягом року тимчасово зупиняли експлуатацію близько чотирьох тисяч ліфтів”, – йдеться в повідомленні.

За матеріалами перевірок стану ліфтів у Києві, проведеними на виконання доручення Кабінету Міністрів України, у березні тимчасово, до усунення порушень, припинена експлуатація 156 ліфтів.

До адміністративної відповідальності притягнуто 36 осіб, повідомляє прес-служба служби гірничого нагляду та промислової безпеки. Характерні порушення виявлені під час перевірок: не проведення позачергового технічного огляду ліфтів після закінчення граничного строку експлуатації; подальше використання ліфтів, які відпрацювали визначений строк служби, без проведеного експертного обстеження; неякісне технічне обслуговування підйомників; робота ліфтів за наявності несправностей, які впливають на безпечність їх експлуатації (відсутні правила користування ліфтом, несправний диспетчерський зв’язок, точність автоматичної зупинки кабін ліфтів перевищує норму).

На виконання регіональних програм протягом минулого року було замінено лише 158 ліфтів, з них – 96 у м. Києві та області, а у деяких областях не замінено жодного ліфта.

Відзначається, що незадовільною є і диспетчеризація ліфтів. Понад 27 тисяч ліфтів не під’єднано до диспетчерських систем, а у Київській області та м. Києві таких ліфтів більше ніж 5,6 тисячі.

На початок 2011 року у багатоповерхових будинках міст України експлуатується 97 тисяч ліфтів, з яких понад 41 тисяча відпрацювали нормовані 25 років.

Введення в експлуатацію більшості з цих ліфтів припадає на 1970 – 1990 роки. Тож вони є морально застарілими, а обладнання та металоконструкції зазнали значного фізичного зносу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.