Новини світу. 11 квітня. Британія. Британська поліція заарештувала високопоставленого члена вкрай правої Британської національної партії (BNP) за підозрою у спаленні Корану у своєму гаражі, який він, імовірно, зафіксував на відео, повідомляє сайт британської газети Daily Mail.

Європейська демократія забороняє спалювати у себе в гаражі непотрібні речі та спілкуватися про Коран

Сорокаоднорічному Шіон Оуенс (Sion Owens), кандидату на майбутніх виборах в Національну асамблею Уельсу, пред’явлено звинувачення в порушенні громадського порядку.

За даними слідства, Оуенс, одягнений у футболку “Закон білих – не здаватися” (Whitelaw No Surrender), вимочив священну книгу мусульман в гасі, підпалив її і спостерігав, як вона горіла. Відеозапис спалення згодом набув популярності в інтернеті.

Оуенс був арештований через декілька годин. Очікується, що він з’явиться перед судом вже найближчим часом.

Поки неясно, коли саме Оуенс спалив Коран.

У зв’язку з інцидентом була арештована Джоанн Шеннон (Joanne Shannon), яка також є кандидатом від BNP. Вона була відпущена під заставу.

“Ми завжди займаємо непримиренну позицію по відношенню до дій такого роду і знаходимо подібний прояв нетолерантності неприпустимим у нашому суспільстві”, – заявила поліція Південного Уельсу.

Міністерство внутрішніх справ засудило спалення Корану.

“Це глибоко суперечить цінностям нашого плюралістичного і толерантного суспільства”, – заявило МВС.

Представник міжнародного дослідницького інституту Royal United Services Institute Сакед Муїн (Saqed Mueen) назвав дії Оуенса “глобалізацією обурливих дійств”.

Газета Daily Mail, статті якої в інтернеті зазвичай збирають багато коментарів, принесла вибачення читачам за те, що матеріал про спалення Корану не можна коментувати “з юридичних причин”.

Daily Mail відзначає, що мова, ймовірно, йде про перше спалення Корану на британській землі. Проте поліція і раніше побоювалася спроб повторити дії американського пастора Террі Джонса.

Джонс спалив копію Корану 20 березня в одній з церков у Флориді в присутності приблизно 50 чоловік, після чого на початку квітня міста Афганістану охопила хвиля заворушень. Число загиблих перевищило 100 людей. Першого квітня розлючений натовп напав на офіс ООН в Мазарі-Шаріфі. Серед загиблих – десять співробітників міжнародної організації.

Президент Афганістану Хамід Карзай закликав конгрес США засудити спалення Корану пастором і запобігти подібним акціям в майбутньому.

Між тим, сам Джонс не бачить за собою ніякої провини і планує організувати 22 квітня антиісламську демонстрацію біля найбільшої в США мечеті.

У 2010 році пастор вже збирався спалити священну для всіх мусульман книгу в десяту річницю терактів 11 вересня в США і закликав своїх парафіян зробити те ж саме. Його слова викликали бурхливу реакцію в усьому світі, особливо в країнах, де сповідують іслам. Там виступ пастора розцінили як оголошення релігійної війни.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.