Новини України. 1 квітня. Київ. На честь святкування тисячолiття заснування Софiйського собору уряд розпорядився виготовити та ввести в обiг ювiлейну пам’ятну монету “1011-2011. Софiї Київськiй 1000 рокiв”.

Софійський собор
Тисячолітня Лавра

Вiдповiдний пункт iз примiткою “Нацiональний банк (за згодою)” внесено до плану заходiв, приурочених до цiєї подiї. Уряд уже затвердив план.

Мiнiстерству iнфраструктури доручили забезпечити випуск двох поштових марок i конверта, присвячених 1000-рiччю Київської Софiї.

Серед iнших заходiв запланували сформувати експозицiю та показати її у Францiї, у штаб-квартирi ЮНЕСКО, фотовиставку “Софiя Київська: вiхи iсторiї”, пiдготувати науково-популярні видання, провести мiжнародну конференцiю.

Крiм того, план передбачає виконання ремонту та реставрацiї Софiйського собору й пiвденної вежi, реконструкцiю її водоносних мереж, електромереж, упорядкування архiтектурного ансамблю. Вiдповiдає за цi роботи Мiнiстерство регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства. Вартiсть робiт у планi не уточнюється.

Iншим розпорядженням уряд передбачив перерозподiлити кошти держбюджету з резервного фонду на державнi капiтальнi витрати.  Мiнiстерство регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства отримало 14 млн гривень на проведення ремонтно-реставрацiйних робiт на об’єктах Києво-Печерської лаври.

Джерело pravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.