Новини світу. 25 квітня. Рівень радіації в бетонних уламках третього реактора “Фукусіма-1” досягає 900 мілізіверт (мЗв) на годину.

Фукусіма
"Фукусіма" б'є рекорди з радіації

Про це повідомили представники компанії-оператора аварійної АЕС Tokyo Electric Power Co. (TEPCO).

Фахівці-ядерники відзначили, що найбільш небезпечними залишаються уламки будівель енергоблоків, які були вражені вибухами в перші дні після аварії.

За їх словами, оцінити небезпеку радіоактивного забруднення шматків бетону можна в порівнянні з допустимою нормою для звичайної людини в 0,05-0,2 мікрозіверта (мкЗв) на годину (1 мЗв = 1 тис. мкЗв).

Таким чином, уламки третього реактора АЕС “Фукусіма-1” випромінюють дозу радіації, яка як мінімум у 4,5 млн разів перевищує допустиму для людини годинну норму.

Напередодні, 24 квітня, американські ЗМІ дійшли висновку, що саме дії співробітників TEPCO спровокували серію вибухів на електростанції. Оператор “Фукусіма-1” навмисно “затягнули” зі скиданням тиску в першому реакторі в перші години після землетрусу.

При цьому експерти відзначають, що TEPCO виконувала прийняті у Японії правила, що регулюють послідовність дій операторів АЕС у надзвичайних ситуаціях із загрозою ядерного зараження.

Відповідно до них, тиск у ректора був доведений до рівня, який вдвічі перевищує той, на який були розраховані стримуючі клапани. Підвищений тиск пошкодив клапани, через що до приміщення енергоблоку потрапив водень, що і призвело до вибуху.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.