Новини України. 27 квітня. Журналіста, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Миколу Хрієнка не впустили на територію Росії.

кордон
Українського журналіста не впустили до Росії

Про це повідомляє газета День, підготовкою матеріалу для якої займався журналіст.

“24 квітня я відбув до Москви поїздом №142 “Київ-Москва“. О 21.00 за київським часом на російській залізничній станції Суземка після прикордонного контролю троє людей у формі, які представилися представниками прикордонної служби, повідомили, що я мушу зійти з поїзда і пройти з ними”, – розповів Хрієнко.

“На мою вимогу дати пояснення таким діям, російські прикордонники відповіли, що мені заборонено в’їзд на територію Російської Федерації, мої паспортні дані внесені до списку нев’їзних”, – додав він.

Після проведення протокольного допиту Хрієнка депортували до України.

Коментуючи інцидент, директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин повідомив, що МЗС вручив представнику посольства Росії в Україні ноту, якою просить надати роз’яснення інциденту.

“При цьому українське зовнішньополітичне відомство виходить з того, що свобода пересування громадян України та Росії через українсько-російський кордон у тому числі журналістів є невід’ємною і важливою складовою українсько-російських партнерських відносин”, – зазначив речник МЗС.