Новини світу. 27 квітня. Вибух на газовій станції “Ас-Сабіл” (al-Sabil) біля кордону Єгипту з Ізраїлем, привів до припинення подачі єгипетського природного газу до Ізраїлю і сусідньої з ним Йорданії.

Газопровід вибухнув на кордоні з Ізраїлем

Вибух у районі міста Ель-Аріш на півночі Синайського півострова став результатом диверсії. “Група невідомих озброєних осіб здійснила напад на газопровід”, – повідомило джерело в органах безпеки Єгипту.

Це вже друга атака на газову станцію “Ас-Сабіл” за останні кілька тижнів. 27 березня на станції була закладена вибухівка, проте вибуху вдалося уникнути.

Вибух на іншій ділянці цього ж газопроводу на півночі Синайського півострова стався 5 лютого. Тоді також була пошкоджена труба, що поставляла газ до Йорданії.

За словами адміністрації Північного Синаю, газова станція, розташована поруч з місцем вибуху, тоді не постраждала, проте постачання газу до Ізраїлю і Йорданії припинились більш, ніж на місяць.

Підписана в 2005 році угода передбачає постачання єгипетського природного газу до Ізраїлю протягом 15 років, починаючи з 2006 року, в обсязі 1,7 мільярдів кубометрів на рік.

При цьому, на думку тодішньої єгипетської опозиції, Ізраїль отримує газ за заниженими цінами. Опозиційні політичні сили Єгипту стверджували, що угода з Ізраїлем уклали з порушенням конституції країни та без урахування народної думки й ініціювали в 2008 році громадську кампанію “Рух за припинення експорту природного газу до Ізраїлю”.

Прем’єр-міністр Єгипту Ахмед Назиф тоді заявляв, що держава в будь-якому випадку буде дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародними договорами.

Ізраїль отримує 40% використовуваного природного газу з Єгипту. Експорт єгипетського газу здійснюється як у трубопровідному, так і в зрідженому вигляді.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.