Новини технологій. 22 квітня. Росія. У разі заворушень в країні ФСБ має технічну можливість відключити російський Інтернет, інакше кажучи, просто паралізувати роботу мережі на всій території Росії.

ФСБ може відключити інтернет в Росії за кілька хвилин

Про це повідомляє журнал «The New Times» з посиланням на анонімного співробітника спецслужб.

За словами джерела в російських спецслужбах, на Луб’янці можуть перекрити доступ до Всесвітньої павутини всього за кілька хвилин, якщо цього вимагатиме екстрена ситуація, наприклад при введенні в країні режиму надзвичайного стану. При цьому представник спецслужб визнав, що у ФСБ немає способів контролю супутникових каналів зв’язку.

Днями в результаті атак хакерів був заблокований найпопулярніший в РФ блог-сервіс «Живий Журнал» та сайт «Нової газети». Багато Інтернет-діячів вважають, що зловмисники діяли на замовлення влади, хоча атаками на ЖЖ обурювався і президент Дмитро Медведєв.

Раніше, начальник Центру захисту інформації та спеціального зв’язку ФСБ Олександр Андреєчкін повідомив, що Федеральна служба безпеки стурбована проблемою використання в мережах зв’язку загального користування РФ шифрувальних засобів іноземного виробництва. За його словами, дані, зашифровані таким чином, складно контролювати оперативно. Він зазначив, що, зокрема, в РФ програмні засоби щодо шифрування даних надають такі інтернет-сервіси, як Gmail, Hotmail і оператор IP-телефонії Skype.

У той же час, інформоване джерело в спецслужбах заявило «Інтерфаксу», що «ніяких пропозицій або вимог з боку ФСБ про обмеження для громадян користування цими послугами на робочому засіданні урядової комісії з федеральної зв’язку та технологічних питань інформатизації не було».

Джерело Росбалт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.