Новини світу. 10 квітня. Китай. Поліція Пекіна заарештувала не менше десяти вірних невизнаної державними органами християнської громади Шу-Ван, які намагалися здійснити богослужіння в громадському місці.

християни - китайці
Не усі китайські християни можуть молитися у храмах

Християнські богослужіння в Китаї дозволені тільки в рамках визнаних державою церков. Віруючим, що належить до незареєстрованих релігійних громад, доводиться миритися з різноманітними заборонами і утисками.

Після того, як членів громади Шу-Ван вигнали з приміщення, в якому вони звичайно молилися, її керівники закликали до проведення служби на вулиці.

Як тільки почалися перші приготування до недільного богослужіння, поліція оточила ділянку і почала затримувати всіх, хто збирався взяти участь у службі. У результаті поліція затримала близько 10 осіб. Їх посадили в автобус і відвезли з місця передбачуваного богослужіння.

Історія християнства в Китаї налічує більше 300 років. Православна віра була принесена в Китай полоненими козаками, захисниками прикордонної фортеці Албазін. Їхні нащадки досі проживають в Китаї і дотримуються віри предків.

Імператор Петро І був заснував Російську духовну місію в Пекіні. До середини 20-го століття з’явилося більше сотні храмів у Пекіні, Харбіні, Внутрішній Монголії, Сіньцзяні, Гонконгу, Ханькоу, Тяньцзіні. У 1957 році Православна церква в Китаї отримала статус автономії.

Тепер за неофіційними даними в різних провінціях Китаю проживають понад 10 тисяч православних віруючих китайців. Основна маса живе в Харбіні і автономних районах Сіньцзян і Внутрішньої Монголії.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.