Новини політики. 14 квітня. Саміт країн БРІКС (Бразилія, РФ, Індія, КНР і ПАР) відкрився у місті Санья на китайському острові Хайнань.

БРІКС
Саміт БРІКС проходить у Китаї

Третій щорічний саміт БРІКС вперше проводиться у форматі “п’ятірки” за участі в ньому президента ПАР Джейкоба Зуми. БРІКС таким чином представляє чотири континенти: латиноамериканський, азіатський, європейський і африканський.

На саміті очікується прийняття важливих рішень по реформі міжнародної валютно-фінансової системи і зниження волатильності світових цін на сировинні товари, а також обговорення питань надання допомоги Японії та вироблення спільних підходів до ситуації на Близькому Сході і в Африці.

Учасники саміту, який пройде під девізом “Широке бачення – спільне процвітання“, обговорять широкий спектр питань світової політики і економіки, пропрацюють практичні аспекти співпраці в рамках об’єднання, вперше порушать проблематику зміни планетарного клімату.

За підсумками саміту планується прийняти спільну декларацію з оцінкою основних напрямів співробітництва та планом дій на перспективу. Крім того, у присутності лідерів відбудеться підписання рамкової угоди про фінансове співробітництво в рамках міжбанківського механізму БРІКС. З російського боку в ньому братиме участь держкорпорація “Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності” (Зовнішекономбанк), повідомляють РИА Новости.

Президент Росії Дмитро Медведєв на зустрічі збирається викласти російське бачення перспектив розвитку економічного і науково-технічного співробітництва країн БРІКС, включаючи створення відповідних робочих механізмів, в тому числі за участі бізнесу.

Перша повноформатна зустріч Бразилії, Росії, Індії і Китаю відбулася в Єкатеринбурзі в 2009 році, друга – на рік пізніше в Бразилії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.