Новини світу. 20 квітня. США. Центральне розвідувальні управління США оприлюднило документи, що зберігалися під грифом «таємно» з 1917 року.

ЦРУ розкриває свої секрети

19 квітня ЦРУ оприлюднило шість документів, що зберігалися під грифом «цілком таємно» з часів Першої світової війни. У них, зокрема, міститься рецепт невидимого чорнила та інші відомості, які «більше не представляють серйозної цінності», повідомляє Полит.ру.

Один з рецептів описує виготовлення невидимих ​​чорнил на основі сульфату заліза, ціанистого калію і рисового крохмалю з додаванням води та звичайного чорнила. Щоб вони проявилися, потрібно було застосувати водний розчин йодату калію і винної кислоти.

Як відзначає агентство AFP, ці відомості, очевидно, досить довго мали стратегічне значення, якщо так довго ЦРУ не знімало з них гриф секретності. Крім того, в оприлюднених документах є інформація про те, як можна непомітно розкрити поштовий конверт. Ці «секрети» незабаром з’являться на офіційному сайті відомства.

ЦРУ підкреслює, що розсекречені документи – найстаріші з наявних у розпорядженні управління.

«Ці документи залишалися засекреченими протягом майже століття – поки новітні досягнення техніки не дозволили їх оприлюднити. Коли подібна інформація більше не представляє серйозної цінності, ми вважаємо за необхідне поділитися нею з американським народом», – йдеться в заяві директора ЦРУ Леона Панетті.

Які саме плоди прогресу зробили неактуальними невидиме чорнило, Панетті не уточнив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.