Новини України. 22 квітня. Українська православна церква Московського патріархату просить президента Віктора Януковича надати їй право юридичної особи.

Януковича просять надати церкві статус юридичної особи

Про це сказав предстоятель УПЦ (МП) Володимир під час доповіді на зустрічі президента з главами християнських конфесій, повідомляє Zn.ua.

“Українська православна церква вже багато років просить надати їй право юридичної особи. Це сприяло би розвитку церковної інфраструктури, її організаційної єдності і надало б можливість, у тому числі, кращої координації соціального, благодійного і просвітницького служіння Церкви”, – сказав Володимир.

“При цьому ми просимо статус юридичної особи для себе, для Української православної церкви, і залишаємо за іншими релігійними організаціями право такого статусу не набувати, якщо це суперечить їхнім внутрішнім настановам або традиціям”, – додав він.

У свою чергу керівник Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський висловив думку, що такий статус дозволить Церквам приватизувати храми.

У цьому випадку, за його словами, навіть за зміни конфесійної приналежності громади, сама будівля храму залишиться у власника.

“Зараз, правда, виникла інша цікава тенденція. В очікуванні права на юридичний статус церква почала тиснути на громади, щоб ті передавали права на храми єпархіальним управлінням (які також мають статус юридичних осіб)”, – сказав Антошевський.

“Це також не дозволило би громаді перейти в іншу конфесію зі своїм храмом. Це викликало локальні протести. Зокрема, призвело до переходу деяких парафій в Одеській області з УПЦ (МП) до УПЦ (КП)“, – додав він.

Сьогодні статусом юридичних осіб користуються окремі церковні громади, які, як правило, орендують приміщення храмів у державних органів.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.