Огляд преси. 12 квітня. Максимальний рівень небезпеки аварії на АЕС – це безпосередні наслідки для здоров’я, уповільнені наслідки для здоров’я на великій території, з можливим охопленням більш ніж однієї країни.

Фукусіма
Аварія на "Фукусіма-1" - друга в історії світових АЕС у рейтингу небезпеки

Японські чиновники підвищили рівень небезпеки аварії на АЕС “Фукусіма-1” з 5-го до максимального, 7-го за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES). Такий ступінь небезпеки надали у 1986 році аварії на чорнобильській АЕС, пише Кріста Махра у блозі Time.

Це рішення прийняли після того, як японське відомство з ядерної безпеки виявило, що в якийсь момент після землетрусу 11 березня з АЕС протягом декількох годин викидалося по 10 тис. терабеккерелів йоду-131 в годину. Ядерній аварій присуджується 7-й рівень у випадку викидів десятків тисяч терабеккерелів, пояснює автор.

“Сам по собі рейтинг INES не є індикатором щоденного стану – це оцінка, зроблена в результаті ретельного розгляду і розрахунків за подією, що трапився в минулому”, – повідомив Кен Моріта з Агентства з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA).

У NISA також відзначили, що зараз викиди з “Фукусіма” складають менше 1 терабеккереля на годину. Агентство стверджує, що на даний момент “Фукусіма” викинула 10% від загальної кількості радіоактивних речовин, викинутих в атмосферу 25 років тому з Чорнобиля, або близько 1,8 млн терабеккерелів.

До цих пір аварія на чорнобильській АЕС була єдиною катастрофою, якій за шкалою INES присуджувався 7-й рівень. У відповідності зі шкалою, “такий викид може призвести до безпосередніх наслідків для здоров’я, уповільнених наслідків для здоров’я на великій території, з можливим охопленням більш ніж однієї країни, і до довгострокових екологічних наслідків”.

За матеріалами Time

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.