Новини економіки. 4 квітня. Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко пропонує ввести штраф за кожного неоформленого працівника в розмірі 34 тисячи гривень.

Сергій Тігіпко
Тігіпко хоче штрафувати по-серйозному

Про це він сказав на прес-конференції 4 квітня.

За словами чиновника відповідний законопроект напрацьовано в уряді.

“У нашому законодавстві не було відповідальності юридичних осіб компанії за ті чи інші правопорушення з виплати заробітної плати. Що ми пропонуємо? Перше – в разі ухилення від укладання трудового договору, у разі фактичного допуску до роботи та невиплати на винагороди за працю без нарахування і сплати страхових внесків та податків – пропонується ввести за цю норму штраф 2 тисячі неоподаткованих мінімумів за кожного неоформленого працівника. На сьогодні це буде 34 тисячі гривень за кожного такого”, – наголосив міністр.

За його словами, за невчасну виплату зарплати чи недоплату штраф становитиме 150 неоподаткованих мінімумів за кожного виявленого працівника (2250 гривень)

“Нарахування та виплата заробітної платні у розмірі, нижчому від встановленої законом мінімальної зарплати за виконану працівником місячну годинну норму праці, – 700 неоподаткованих мінімумів за кожного виявленого працівника, що сьогодні буде 11 900 грн, інші порушення вимог законодавства про працю – 150 неоподаткованих мінімумів, це 2250 грн за кожного”, – зазначив Тігіпко.

Також він наголосив на тому, що потрібно посилити відповідальність керівників підприємств за порушення щодо виплати заробітної плати працівникам.

“Ми пропонуємо посилити відповідальність керівників підприємств за відповідні порушення і цю норму ми збільшуємо також у 10 разів. Раніше це було 50 неоподаткованих мінімумів, зараз ми пропонуємо 500 неоподаткованих мінімумів”, – додав урядовець.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.