Новини світу. 21 квітня. Хорватія рухається до нової війни, і так зване “міжнародне співтовариство” відіграло головну роль у розпалюванні міжнаціонального конфлікту.

Хорватія
Хорватія рухається до війни

Недавно Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії (ICTY) засудив хорватського генерала Анте Готовіну до 24 років в’язниці. “Рішення ICTY правомірно викликало в Хорватії люті протести”, – пише Джеффрі Т. Кюнер.

Генерал Готовіна засуджений до ув’язнення за те, що ніс “відповідальність як командувач” за військову кампанію серпня 1995 року, іменовану операцією “Шторм”, яка фактично поклала край війні між Хорватією і Сербією, говориться у статті.

ICTY стверджує, що хорватський генерал керував вигнанням 100 тис. етнічних сербів і вбивством сотень мирних громадян. Згідно з судом ООН, який розглядає справи про військові злочини, кампанія представляла собою “спільну злочинну діяльність”.

Вердикт ICTY абсурдний і обурливий, вважає автор публікації. “Генерал Готовіна – не військовий злочинець, а хорватський патріот і герой, чия кампанія відновила територіальну цілісність Хорватії. Більш того, він наніс вирішальний удар по мрії покійного правителя Сербії Слободана Мілошевича про “Велику Сербію”, – пише Кюнер.

На думку автора, Мілошевич прагнув створити “Велику Сербську державу від Дунаю до Адріатики”, “об’єднати райони, які забрала у Хорватії, з шматком сусідньої Боснії, відрубати його військами, – майже 70% її території. Назвемо це державним будівництвом шляхом поділу та геноциду” , – йдеться в статті.

Операція “Шторм”, здійснена армією Готовіни за підтримки США, поклала всьому цьому край. Розгром бунтівних сербів підготував грунт для підписання Дейтоновських мирних угод у 1995 році, пише автор.

Багато ЗМІ – The Washington Times, the Wall Street Journal, Newsweek and the Jerusalem Post – вивчивши операцію “Шторм”, прийшли до висновку, що генерал Готовіна не вчинив ніяких злочинів. Обвинувачі ICTY не представили ніяких доказів, що генерал організував злочинну змову, стверджує автор.

“Наказ про евакуацію сербського населення з так званої “Країни”- зони окупації – надійшов з Белграда за кілька днів до початку операції “Шторм“. Мілошевич, усвідомлюючи, що його чекає приниження на полі бою, наказав перевести хорватських сербів у Боснії та Косово для консолідації його реваншистських завоювань там”, – говориться у статті. Отже, суд над Готовіною і вирок йому тримаються на гігантському обмані, підсумовує автор. Хорватські сили просто не могли здійснити “етнічні чистки”.

Суд ООН – політизоване знаряддя, вважає автор. “Його вердикт свідчить: всі сторони були винні в звірствах, жодна сторона, ні один народ не несе більше відповідальності, ніж інший. Однак саме цього Сербія вимагає багато років, прагнучи приховати свою провину за геноцид і національну ганьбу під покровом моральної рівності”, – пише автор.

Вирок Готовіні – велика перемога Белграда, вважає оглядач: “Сербські реваншисти вже стверджують, що рішення ICTY дозволяє пересунути державні кордони Хорватії”.

Керівній партії Хорватії, ХДС, не слід було відправляти Готовіну до Гааги. “Той факт, що це було попередня умова прийому Хорватії до Євросоюзу, лише підкреслює, якою безрозсудною і шкідливою для національних інтересів Хорватії є прискорена процедура вступу в ЄС, – пише автор. – ХДС повинна бути розгромлена, викинута на звалище історії і замінена новою консервативною партією “.

Нехай хорвати зажадають, щоб Загреб припинив беззастережне співробітництво з ICTY, анулював свою заявку на вступ до ЄС, звільнив Готовіну, переніс всі справи з суду в Гаазі у вітчизняні суди і зажадав, щоб ICTY припинив нападки на територіальну цілісність Хорватії, закликає Кюнер.

Джерело Washington Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.