Огляд Преси. 6 квітня. Зізнання одного чоловіка на смертному одрі спонукало сотні іспанських сімей спробувати відшукати немовлят, які, як вони вважали, були вкрадені, повідомляє The Times.

В Іспанії впродовж десятиліть викрадали немовлят

Хуан Морено за три дні до смерті зізнався Антоніо Барросо, що батьки останнього заплатили за нього черниці 150 тис. песет. Барросо зажадав, щоб його мати здала ДНК на аналіз, і виявив, що не є її біологічним сином, хоча мати наполегливо заперечувала факт його усиновлення”, – пише журналіст Грехем Кілі.

Барросо почав кампанію по пошуку своїх рідних батька й матері. Його історія надихнула сотні сімей. “Позавчора 300 сімей подали позови в суди різних провінцій Іспанії, звинувачуючи лікарів, священиків, монахинь і навіть власників похоронних бюро у співучасті в незаконній торгівлі немовлятами. Сім’ї стверджують, що в 1950-1990-х роках їх дітей вкрали під замовлення, а офіційні документи підробили, щоб замести сліди “, – говориться в статті. За словами активістів, медики викрали до 300 тис. дітей на продаж бездітним парам.

“Кампанія почалася в минулому році. За минулий рік одна черниця зізналася у продажу дитини, а люди з похоронних бюро розповіли, що закопували підозріло легкі – можливо, порожні – труни. Активісти не можуть виключити вірогідності, що дітей крали для банд педофілів”, – пише газета. У грудні минулого року Сальвадор Мартін ексгумував тіло своєї новонародженої дочки, нібито померлої в 1975 році, і виявив, що замість дівчинки в труні лежить хлопчик.

В Іспанії створена Національна асоціація жертв незаконних усиновлень, що закликає генпрокурора почати розслідування у справі загальнонаціональної мережі викрадачів дітей.

“Історики виявили, що після громадянської війни в Іспанії 1936-1939 років генерал Франко розпорядився провести кампанію таємних усиновлень – віднімати дітей у людей лівих переконань, щоб вони не виросли “червоними”. Тепер же активісти вважають, що до 1950-х років ця система викрадення дітей перетворилася на комерційне підприємство злочинців”, – пише газета.

Поки ніхто не арештований, але один успіх уже є: у Барселоні мати возз’єдналася з дочкою, яка нібито народилася мертвою.

Джерело The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.