Огляд преси. 26 квітня. “Чужої біди не буває”, – нагадує у своїй статті в The New York Times генсек ООН Пан Гі Мун, який недавно побував у Чорнобилі. Ядерні катастрофи не вважаються з державними кордонами, підкреслює він.

Радіаціяна хмара іде туди куди хоче

“Настав час глибоких роздумів, серйозних глобальних дебатів”, – вважає Пан Гі Мун. Багато хто вважає АЕС чистим і логічним джерелом енергії в часи, коли енергоресурси вичерпуються. Але пріоритетним завданням повинна бути безпека.

У статті Пан Гі Мун викладає п’ять пунктів стратегії з підвищення ядерної безпеки:

1. Повністю переглянути поточні стандарти безпеки – національні і міжнародні.

2. Проводити активну роботу МАГАТЕ у сфері ядерної безпеки.

3. Приділити більше уваги взаємозв’язку стихійних лих та ядерної безпеки.

4. Заново провести аналіз витрат і результатів атомної енергетики, враховуючи витрати на підготовку до надзвичайних ситуацій і усунення наслідків аварій.

5. Краще пов’язати ядерну безпеку та охорону ядерних об’єктів, оскільки терористи прагнуть заволодіти ядерними матеріалами.

Враховуючи досвід Чорнобиля та “Фукусіми“, до ядерної безпеки слід ставитися не менш серйозно, ніж до ядерної зброї, вважає автор. Питання ядерної енергії і безпеки – вже не внутрішня справа держав, а глобальна проблема. “Нам потрібні міжнародні стандарти будівництва АЕС, узгоджені гарантії безпеки для населення, повна прозорість та міждержавний обмін інформацією”, – пише генсек. Нехай ці заходи стануть спадщиною Чорнобиля, підсумовує він.

Джерело The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.