Огляд преси. 13 квітня. Після березневого землетрусу і цунамі Японію трусило понад 400 потужних повторних сейсмічних поштовхів, повідомляє The Guardian.

АЕС Фокусіма-1
АЕС Фокусіма-1

“Відразу після хвилини мовчання у понеділок, присвяченій пам’яті 28 тис людей, пішов ще один шок. Рішення прирівняти збиток, нанесений реакторів “Фукусіма-1“, до наслідків вибуху в Чорнобилі. Це не просто визнання, що обсяг викидів радіації с. “Фукусіма” прирівнюється з чорнобильським (хоча це тільки десята частина викидів з Чорнобильською АЕС), це знак на майбутнє.

У компанії Tokyo Electric Company Power (TEPCO) підуть місяці на те, щоб взяти під контроль пошкоджені реактори і резервуари для відпрацьованих паливних стрижнів. Між тим витік радіації продовжується, і є побоювання, що її загальний обсяг може перевищити рівень викидів після катастрофи 1986 року”, – відзначає видання.

“Може знадобитися не одна промова прем’єр-міністра Наото Кана, аби переконати Японію, що найгірше позаду, що ситуація на АЕС стабілізується і люди тепер повинні зосередитися на відновленні територій, зруйнованих цунамі”, – говориться в статті.

“Японці мужньо реагують на найстрашнішу катастрофу сучасної історії. Деякі, як, наприклад, робітники, які побажали залишитися на постраждалій АЕС, проявили героїзм. Це був місяць пекла для людей, яким ніколи сумувати за своїми втраченими сім’ям та будинках, не кажучи вже про те, щоб замислюватися про початок нового життя. Але випробування для них ще не закінчені, і вплив на економіку тільки починає проявлятися. Можливо, нація знайде в собі сили і отримає новий стимул до відновлення, але, щоб гарантувати такий результат, потрібно багато сили волі та дисципліни”, – підсумовує видання.

Джерело The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.