Новини світу. 14 квітня. Деякі паливні збірки на четвертому реакторі АЕС “Фукусіма-1” отримали пошкодження, проте основна їх частина ціла.

Фукусіма-1, АЕС
На четвертому реакторі пошкоджені паливні збірки

За даними компанії-оператора станції TEPCO, проби води, взятої зі сховища використаного палива, виявили підвищений вміст радіоактивних ізотопів йоду і цезію. У зв’язку з цим фахівці зробили висновок, що частина з 1,33 тисячі використаних паливних збірок та 204 невикористаних пошкоджена.

Нагадаємо, після стихійних катастроф у Японії на четвертому реакторі, який на момент землетрусу був зупинений для проведення регламентних робіт, сталися декілька пожеж і вибух водню, які призвели до руйнування частини даху і стін корпусу енергоблока.

Раніше повідомлялося про те, що на першому реакторі виявлені пошкодження приблизно 70% паливних збірок, а на другому – 33%.

На “Фукусіма-1” після землетрусу зафіксували кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометровій зони навколо АЕС. Пізніше стала з’являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також у продуктах харчування.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.