Новини України. 23 квітня. Відставка міністра освіти Дмитра Табачника вже найближчим часом розглядається владою як тактичний хід для зняття частини невдоволення українців “погіршенням життя вже сьогодні”.

Табачника відправлять у відставку?

Відставку прем’єра Миколи Азарова відкладено до вищої точки кипіння у суспільстві.

Віктор Янукович міг оголосити про відставку М.Азарова ще 7 квітня у своєму посланні парламенту. «Причому цього разу навіть сам Микола Янович (Азаров), схоже, був не проти. У всякому разі, попередив про майбутню відставку своє оточення. І навіть запасний аеродром підготував. Куди скромніша, до речі, посада голови Нацбанку, яку йому нібито обіцяли у минулому році», — пише ДТ.

Проте В.Янукович вирішив інакше. «Посвячені, щоправда, шепотілися, що відставку відклали на місяць і після травневих свят (Азарова) точно звільнять. Але виявилося, що відбій пролунав надовго. І не тільки щодо Азарова. Весь економічний блок не збираються чіпати щонайменше до вересня. Недоторканними залишаються і віце-прем’єри — як мінімум Андрій Клюєв, Борис Колесніков і Юрій Бойко», — пише ДТ.

Окрім того, після свят можливі ще кілька відставок в уряді, на які українці можуть взагалі не звернути уваги. Так, Ганна Герман може зайняти посаду міністра культури замість Михайла Кулиняка, а Віктор Тихонов — залишити пост віце-прем’єра.

Цілком імовірна також заміна керівників МОЗу і Міноборони — Іллі Ємця та Михайла Єжеля, однак тут не визначилися з наступниками.

«Зазвичай уряд відправляють у відставку тоді, коли проведено найболючіші заходи, необхідні для здійснення реформ. Щоб відповідальність за погіршення життя взяли на себе відставники, а плодами їхньої діяльності скористалися ті, хто залишиться при владі (у нашому випадку — президент). Але в тому-то й річ, що ніякі глибинні, якісні реформи за рік так і не було розпочато. А “погіршення життя вже сьогодні” — це не ціна модернізації, а скоріше підсумок бездіяльності влади. І критична — з точки зору суспільної довіри — точка насправді все ще попереду. Викидати найбільший козир у цих умовах просто необачно. Потрібно жертвувати кимось менш значущим», — відзначає видання.

«Втім, навіть ті, хто наполегливо рекомендують провести хоча б косметичні перестановки, розуміють, що йдеться в основному про демонстрацію. Імітації діяльності, здатної навіть політично стурбовану публіку зацікавити хіба що в разі звільнення Табачника. Про решту, мабуть, і не згадають. Бо від зміни табличок на міністерських кабінетах ніхто насправді не чекає ніяких принципових змін. Ніхто змін, взагалі-то, і не обіцяє», — резюмує ДТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.