Новини науки. 22 квітня. Руйнівні землетруси на Гаїті і біля узбережжя Японії – це лише передвісники надпотужних катаклізмів, які незабаром слід очікувати на планеті, вважають американські вчені.

землетрус Японія
Японський землетрус - це лише початок?

До такого висновку прийшли сейсмологи лабораторії Геологічної служби США в штаті Колорадо Чарльз Буфе і Девід Перкінс після того, як вивчили стихійні лиха за останні 110 років.

“На Землі стартувала епоха мегакатастроф”, – упевнений Буфе.

За їхньою версією, потужні підземні поштовхи групуються в часі, формуючи сейсмологічні “кластери”.

Один з таких кластерів тривав з 1952-го по 1965 рік. Його кульмінацією став потужний з початку спостережень землетрус магнітудою 9,5, який відбулося в Чилі в 1960 році і забрав, за різними даними, від 2,2 до 6 тисяч життів.

Новий період сильної сейсмічної активності почався в 2001 році з підземного поштовху магнітудою 8,4 в Перу. Скільки триватиме кластер, вчені прогнозувати не беруться. Буфе і Перкінс не виключають, що її кульмінацією був саме землетрус у Японії.

За словами Буфе, якщо потужних поштовхів в найближчі 10 – 12 років не відбудеться, можна буде говорити, що черговий сейсмонебезпечних кластер завершений.

Втім, погляди Буфе і Перкінса поділяють далеко не всі їхні колеги. На думку сейсмолога Ендрю Джексона, який працює в лабораторії каліфорнійської геологічної служби, землетруси на Гаїті і в Японії були випадковими подіями.

“Випадкові процеси справляють враження кластеризації, і ми повинні уважно розібратися, чи не є процес утворення цих кластерів, розділених періодами зниженої сейсмоактивності, просто випадковим процесом”, – пояснив він.

Джерело Комсомольская правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.